VÄLKOMMEN TILL ASTAR I

Västerås

Komvuxutbildningar

I Västerås anordnar Astar följande komvuxutbildningar:

  • El
  • VVS
  • Svets
  • CNC
  • Undersköterska
  • Barn och fritid
  • Allmänna ämnen
  • Grundläggande ämnen

Arbetsmarknadsutbildningar

På uppdrag av Arbetsförmedlingen anordnar vi:

  • Elteknik
  • Elvalidering
  • Restaurang grund, kock/kallkök, servering, arbete i bar
  • Validering mot Kock

På uppdrag av Västerås stad anordnar vi:

  • SFI: Svenska för invandrare

Ansökningsinformation

Komvuxutbildningar

För att ansöka till en komvuxutbildning vänder du dig direkt till Vuxenutbildningscentrum i Västerås Stad. Klicka här för att läsa mer om lärlings- och komvuxutbildningar.

Arbetsmarknadsutbildningar

För att ansöka till en Arbetsmarknadsutbildning är du varmt välkommen att kontakta din handläggare på Arbetsförmedlingen genom att ringa: 0771-416 416.

Astar Kitchen serverar lunch tisdag – torsdag

Snickargatan 2
721 37 Västerås
Tel: 021-448 13 60 alt 073-673 92 61

Kontaktpersoner

Enhetschef
Namn:Rikard Sundin
Tfn:010 – 43 44 291, 072 – 145 04 50
Epost:rikard.sundin@astar.se
Administratör
Namn:Laila Karimi
Tfn:076 – 721 74 16
Epost:astarvst.administration@astar.se
Kontaktperson för: Restaurang
Namn:Anders Jansson
Tfn:073-673 92 61
Epost:anders.jansson@astar.se
Kontaktperson för: Barn & Fritid
Namn:Eva Eriksson
Tfn:070-717 86 46
Epost:eva.eriksson@astar.se
Kontaktperson för: Vård & Omsorg
Namn:Ahed Alnwaihi
Tfn:072-452 49 42
Epost:ahed.alnwaihi@astar.se
Kontaktperson för: Elteknik & El validering
Namn:Tomas Nilsson
Tfn:073-914 15 63
Epost:tomas.nilsson@astar.se
Kontaktperson för: Fordonsutbildning
Namn:Pedro Olivares
Tfn:072-452 49 15
Epost:pedro.olivares@astar.se
Kontaktperson för: CNC, Svets
Namn:Lulezim Metaj
Tfn:076 – 721 94 99
Epost:lulezim.metaj@astar.se
Kontaktperson för: VVS
Namn:Ramin Haghparastrad
Tfn:076 – 723 16 82
Epost:ramin.haghparastrad@astar.se

Våra utbildningar

Klicka här för att se hela vårt utbud av utbildningar

Våra utbildningar

Här hittar du oss

Adress:

På nedanstående adress anordnar vi:
Allmänna gymnasiala ämnen, Grundläggande ämnen, SFI: svenska för invandrare, Restaurang grund, kock/kallkök, servering, arbete i bar, Barn & Fritid, Vård & Omsorg

Kopparbergsvägen 25
722 13 Västerås

På nedanstående adress anordnar vi: , Elektriker via Komvux och Arbetsförmedlingen, El validering, VVS – Montör, CNC teknik – Skärande bearbetning, Svetstekniker, Fordonsteknik, Lokalvård via Arbetsförmedlingen

Omformargatan 18
721 37 Västerås

På adressen Snickargatan 2, 722 13 finner ni vår elevrestaurang Astar Kitchen

Loading Evenemang

Kommande Evenemang › Västerås

Evenemang Search and Views Navigation

Hitta Evenemang

Evenemang Views Navigation

Evenemang Search

december 2018

Öppet hus

december 12 @ 3:00 e m - 5:00 e m
Västerås, Kopparbergsvägen 25
Västerås,
+ Google Map
Mer information »

januari 2019

Öppet hus

januari 17, 2019 @ 4:00 e m - 6:00 e m
Västerås, Kopparbergsvägen 25
Västerås,
+ Google Map
Mer information »

Öppet hus

januari 17, 2019 @ 4:00 e m - 6:00 e m
Västerås, Kopparbergsvägen 25
Västerås,
+ Google Map
Mer information »
+ Exportera evenemang