VÄLKOMMEN TILL ASTAR I

Sundsvall

Komvuxutbildningar:

Arbetsmarknadsutbildning

På uppdrag av Arbetsförmedlingen genomför vi arbetsmarknadsutbildning inom:

Utbildningen hålls på Restaurang Brandstation på Köpmangatan och i våra utbildningslokaler. Vi vill gärna träffa dig! Boka studiebesök hos oss via Daniel Forsberg. Du kan vända dig direkt till oss om du har frågor och funderingar. Kontaktuppgifter finns nedan.

Ansökningsinformation
För att ansöka till en Arbetsmarknadsutbildning är du varmt välkommen att kontakta din handläggare på Arbetsförmedlingen i Sundsvall genom att ringa: 0771-416 416. På deras hemsida kan du läsa mer om Arbetsmarknadsutbildningar.

Välkommen att studera på Astar!

Ansökningsinformation
Du söker utbildningen direkt hos Vuxenutbildning i kommunen du är folkbokförd i. Hos de flesta kommunerna kan du söka direkt på webben.

Restaurang

Besök gärna vår restaurang Brandstation Restaurand & Catering. En plats där du kan avnjuta en kvalitativ och delikat måltid i en lugn och ombonad miljö.

Kontaktpersoner

Lärare för Installationselektriker utbildningen
Namn:Ulf Winhagen
Tfn:073-661 43 72
Epost:ulf.winhagen@astar.se
Lärare för Installationselektriker utbildningen
Namn:Mikael Larsson
Tfn:070-758 82 08
Epost:mikael.larsson2@astar.se
Lärare för Byggutbildningen
Namn:Johan Henning
Tfn:073-3434408
Epost:johan.henning@astar.se
Lärare för Bygg utbildningen
Namn:Morgan Tångring
Tfn:073-024 72 24
Epost:morgan.tangring@astar.se
Lärare för Kockutbildningen
Namn:Daniel Forsberg
Tfn:072-142 13 65
Epost:Daniel.forsberg@astar.se
Lärare för Kockutbildningen
Namn:Peter Nordin
Tfn:070-699 30 61
Epost:peter.nordin@astar.se
Rektor/Enhetschef
Namn:Tomas Ljunglund
Tfn:073-034 72 78
Epost:tomas.ljunglund@astar.se

Våra utbildningar

Klicka här för att se hela vårt utbud av utbildningar

Våra utbildningar

Här hittar du oss

Adress:

El- och Byggutbildningen:
ASTAR Sundsvall
Björneborgsgatan 41
854 60 Sundsvall

Kockutbildningen:
Brandstation Restaurang & Catering
Köpmangatan 29
852 32 Sundsvall

Laddar öppna hus

Kommande öppna hus › Sundsvall

öppna hus Search and Views Navigation

öppna hus Views Navigation

  • Inga matchande evenemang listade under Sundsvall. Visa hela kalendern för att se en fullständig lista med evenemang.